Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Muzyka, muzyka, muzyka..

† Welcome in Gothland †


Muzyka, muzyka, muzyka..


AVE
Witajcie. Postanowiłam, że od dzisiejszej notki rozpocznę cykl wpisów o moich ulubionych wykonawcach. Wiem, że w moim przypadku to temat ciągły, ale choćbym nie wiem jak się starała na tym blogu i tak większość wpisów będzie poświęcone muzie. Cóż :)

Oto gatunki, których słucham:

gothic metal, metal symfoniczny, doom metal, thrash metal, death metal, ambient, darkwave, dark ambient, viking metal, folk metal, metal fiński, neoclassical wave, muzyka filmowa

Może dziś poprzestanę na gatunkach muzycznych. Najpierw spróbuję wam przybliżyć te o to rodzaje.

Gothic metal- wywodzi się z black metalu, a także z death metalu. Charakteryzuje się mrocznym klimatem. Często muzykę kapel gothicmetalowych wzbogaca growl.
Z tym stylem muzycznym ściśle związana jest subkultura, czyli Goci. Gothic metal może zawierać w sobie elementy symfoniki oraz (coraz częściej) industrialu. Teksty tego gatunku poruszają problemy duszy człowieka. Jak już wcześniej mówiłam charakterystyczną cechą gotyku jest mrok...uwielbienie nocy....poetyckie teksty..

Przykładowe grupy grające gothic metal:
Tristania, Draconian, Sirenia, Lacuna Coil, UnSun, Within Temptation (pierwsze 3 albumy)

Gothic metal generalnie nie ma nic wspólnego z satanizmem. Ludzie często błędnie utożsamiają tą muzykę z szatanem.
Kretyni, dupki, debile, cioty, idioci


Jednym z pionierów gothic metalu jest zespół Theatre of Tragedy oraz The Gathering. W tej chwili muzyka ta stała się tak bardzo zróżnicowana, że powoli zanikają jej typowe wyznaczniki. Gatunki przenikają się nawzajem. Przykładem zespołu, który częścoiowo gra gothic metal jest np. Within Temptation. Muzyka tego zespołu to połączenie doom metalu, metalu symfonicznego, a w późniejszej twórczości nawet...gothic rocka (!).


W następnej notce znajdziecie info o moich ulubionych zespołach grających właśnie ten gatunek.

Ave
gothland 25/01/2010 16:59:35 [Powrót] Komentuj